Baskı beton

Baskı Beton Nedir?

Baskı beton, betonun yüzeyine kalıplar veya şablonlar kullanarak desenler, renkler ve dokular verilen bir beton uygulama tekniğidir. Baskı beton, aynı zamanda desenli beton veya kabartmalı beton olarak da adlandırılır. Baskı beton, betonun dayanıklılığı, kolay temizlenebilirliği ve dekoratif özellikleri nedeniyle birçok farklı uygulama alanında kullanılır.

Özellikle yürüyüş yolları, otoparklar, teraslar, havuz kenarları, bahçe yolları ve sokaklar gibi alanlarda yaygın bir şekilde kullanılır. Baskı betonun uygulama aşamaları arasında, betonun hazırlanması, kalıpların hazırlanması, betonun dökülmesi, desenleme ve renklendirme işlemleri yer alır. Baskı beton, düz beton zeminlere kıyasla daha estetik bir görünüm sağlar ve birçok farklı desen, renk ve dokuda yapılabilir. Baskı beton firması adı altında firma ile iş yapabilirsiniz.

Her bakımdan özel ve etkili olan baskı beton geleneksel yöntemlerden çok daha farklı uygulanmakta ve özel bir görüntüyü sağlamaktadır. Örme taş duvar, döşeme parke ve ahşap görünüme sahip olabilen bu modeller özel ve etkili bir sonucun alınmasını sağlar.

Baskı Beton’u Tanıyalım;

Baskı Beton
Baskı Beton

Günümüzde insanların en çok tercih ettiği, hemen her tür iç ve dış mekânlar için uygun olabilen zemin kaplama sistemlerine baskı beton denilmektedir. Baskı beton zemin kaplama sistemleri mekânlarınızda eşsiz tarihi ve doğal dekoratif taş desenleri oluşturmaktadır. İlk olarak 1945’li yıllarda basit haliyle ortaya çıkan bu uygulama teknolojinin gelişmesiyle birlikte bugünkü haline kavuşmuştur. En önemli özelliklerinden bir tanesi adeta zemin yüzeyinde tek tek elle döşenmiş taş görüntüsü oluşturması olmaktadır.

Neden Baskılı Beton Sistemleri?

Baskı beton uygulamaları birçok özelliği yönüyle insanlar tarafından tercih sebebi olmaktadır. Özellikle kısa sürede tamamlanması, uzun ömürlü olması ve birçok renk seçeneği sayesinde estetik görüntüler oluşturması tercih sebebi olmaktadır. Baskı beton nedir derseniz; Zemine dökülen özel betonu yüzeyine farklı desenler yardımıyla uygulanan yüksek mukavemetli bir zemin kaplama sistemidir. Kesinlikle aşınma ve darbelere dayanıklı, toz tutmaz, kaydırmaz ve solmaz bir yapıda olan çok uzun ömürlü uygulama olmaktadır.

Desenli Beton Firması Olarak Neden Biz?

Baskı beton çalışması alanında uzun yılların tecrübe ve birikimine sahip bir firmayız. Çalışanlarımızın tamamı sigortalı çalışanımız olup, her birisi alanında profesyonel kişilerden oluşmaktadır. % 100 müşteri memnuniyeti anlayışı ile iş yapmaktayız. Bu sebeple uyguladığımız bütün baskı beton zemin kaplama sistemleri için müşterilerimize garanti taahhüt ediyoruz. Firmamızda asla geçici işçi çalıştırılmamakta olup, uygulamalarımızın tamamı uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Tüm bu müşteri merkezli hizmet politikamız yüzünden en çok tercih edilen ve her zaman aranılan firma konumundayız.

Baskılı Beton‘u Nasıl Yapacağız?

 1. Kendi içerisinde ardışık birkaç aşamadan meydana gelen baskı beton uygulamasının ilk aşaması zemin etüdü olmaktadır.
 2. İkinci aşamada ise, formların ayarlanarak zemine tutturulma işlemi yapılmaktadır.
 3. Baskı beton nasıl yapılır diye soranların en merak ettiği aşama olan üçüncü aşamada harcın hazırlanması ve zemine uygulanması yer alır.
 4. Daha sonra zemine dökülen beton kurumadan şaplama aşaması uygulanır.
 5. Bir sonraki aşama çelik malalama ve desenlerin zemine uygulanması aşaması olmaktadır.
 6. En son olarak nihai bitirme aşaması uygulanır.
 7. Geriye son bir aşama kalmıştır. Bu aşamada ise kür adı verilen özel bir karışım zeminin yüzeyine uygulanır ve zemin artık kullanımınıza hazır hale gelmiş olur.

Baskı Beton Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

 • Adeta zeminde tek tekelle taş döşenmiş görüntüsü oluşturmaktadır. Fakat normal taş döşemeleri gibi asla çökme ya da kayma yapmaz.
 • Taş görünümü kalıp beton olduğu için asla araları açılmaz ve boşluk oluşmaz. Buda baskı beton uygulamasının avantajları açısından oldukça önemlidir.
 • Baskı beton uygulamalarında diğer zemin kaplama sistemlerinde olduğu gibi zamanla ot ya da çimen çıkma gibi durular söz konusu olmaz.
 • Birçok renk seçeneği ile uygulanabilen baskı beton uygulamaları ortaya seyri doyumsuz estetik görünümler oluşturabilmektedir.
 • Baskı beton uygulamaları oldukça sağlam ve uzun ömürlü uygulamalar olmaktadır.
 • Beton yüzeyini hemen her tür dış etkenlerden koruyarak canlı görüntüsünü asla kaybetmez. Sizlere aklınıza gelebilecek hemen her alana uygulanma imkânı sunar.
Damgalı Beton ‘un Uygulama Alanları Nelerdir?

Zarafeti ve şıklığı sayesinde hemen her tür iç ve dış mekâna rahatlıkla uygulanabilmektedir. Baskı beton uygulama alanları arasında özellikle çevre düzenleme çalışmaları yapılan yerler, kaldırımlar, parklar yürüyüş yolları bulunmaktadır. Bunların yanında yine parklar, AVM’ler, turistik yerler, restoranlar, marina ve rıhtımlar, akaryakıt istasyonları ve otoparklar yer almaktadır. Elbette ki hemen hepsi bununla sınırlı kalmamaktadır.

Dekoratif Zemin Beton ‘u Nerelerde Kullanabilirim?

Yine garaj giriş ve içleri, havuz kenarları, bahçe duvarları, balkonlar, teraslar, meydanlar, daire içleriniz ve müstakil evleriniz uygulama alanlarındandır. Birçok kamu binaları da belediyeler, okullar, hastaneler, kütüphaneler gibi baskı beton uygulama alanları arasında yer almaktadır.

Zeminde Kullanılan Betonun Boyutları

Zemin baskı beton boyutları, kullanım amacına, yüke ve dayanıklılığa göre değişebilir. Ancak genel olarak, zeminde kullanılan betonların standart kalınlıkları ve boyutları vardır. Özetle, duvar betonu daha hafif yükleri taşımak için kullanılan ve daha düşük mukavemete sahip beton türüdür. Zemin betonu ise, daha yüksek mukavemet gerektiren yapısal elemanlar için kullanılan ve yüksek mukavemetli beton türüdür.

Duvar baskı beton için genellikle 10 cm ile 20 cm arasında bir kalınlık kullanılır. İç mekânlarda daha ince kalınlıklar kullanılabilirken, dış mekânlarda ve ağır yüklerin taşındığı alanlarda daha kalın beton zeminler tercih edilir. Zeminde kullanılan betonların boyutları, zeminin yapısına, yüke ve kullanım amacına göre belirlenir. Baskı beton firması olarak yardımcı olmak adına şirket profesyonel olarak çalışmaktadır.

Hayalini Kurduğunuz Projelrinizi Profesyonel Ekibimiz İle Gerçeğe Dönüştürüyoruz.

İletişim